,,Lupii” au răpus din nou MAC-ul!

0 363

La fel ca în meciul din Ungaria, disputat saptămâna trecută, şi joi seara, confruntarea dintre Corona Braşov Wolves şi MAC Budapesta, a fost spectaculoasă şi s-a încheiat cu goluri puţine. Echipa Braşovului a realizat un meci foarte bun, dominându-şi partenera de întrecere şi impunându-se cu 2-1. Ian Mcdonald a deschis scorul în minutul 07’08’’, la capătul unei faze colective de excepţie. MAC a egalat în min. 15’30’’ şi a fixat scorul la prima pauză, 1-1. A doua repriză a fost foarte bine abordată de elevii lui Martin Lacroix, care au avut multe ocazii, fructificând una dintre ele, în min. 34’22”, prin Peter Zsolt. Chiar dacă jocul a fost aprig, în cea de-a treia repriză nu s-a mai înscris, iar ,,lupii” au încheiat învingători, după un meci mare, în care au ,,răpus’’ o echipa cu pretenţii, urcând pe locul II în clasament.
,,A fost un meci bun de hochei, a semănat chiar cu un meci de play-off. MAC este o echipă foarte bine pregatită şi antrenată, dar noi am reuşit să îi învingem de două ori, în două săptămâni. Consider că noi am avut o coordonare mai bună pe gheaţă. Sunt mândru de jucătorii mei, trebuie să felicit toată echipa, în frunte cu portarul Toke, care a făcutun meci de excepţie.”, a spus Martin Lacroix, antrenor principal Corona Braşov
Următoarele meciuri ale Coronei vor fi sâmbătă şi duminică, 15 şi 16 octombrie, ora 18.30, cu Steaua, în Campionatul Naţional.