,,Lupii”, o nouă victorie : 6-4, cu Fehervari Titanok

0 102

Pe gheața Patinoarului Olimpic Brașov s-a disputat partida dintre Corona Brașov Wolves și Fehervari Titanok. A fost o partidă cu multe reușite, pe placul publicului, cu 10 goluri, cu răsturnari de scor dar și cu o victorie meritată a echipei Brașovului, aplaudată la finalul întâlnirii. După o primă repriză cu un singur gol, înscris de Corona, prin Arpad Mihaly (min. 13), a urmat o a doua parte cu nu mai puțin de 6 goluri marcate. Oaspeții au egalat în min. 28, după care, „lupii” au ajuns din nou în avantaj, datorită reușitei lui Lidhammar (min. 28) : 2-1. Au urmat două goluri ale echipei din Ungaria, care au întors scorul: 2-3. Finalul reprizei a doua a aparținut „lupilor”, care au marcat de două ori, prin Peretiagin (min. 36) și Tendler (min. 38), ducând scorul la 4-3 pentru echipa Brașovului. În ultima repriză, jocul a fost la fel de spectaculos, cu 3 goluri marcate. Primul a fost înscris de Trancă (min. 43), după care oaspeții au redus din handicap (min. 56). Echipa maghiară a scos portarul în ultimul minut de joc, însă „lupii” au reușit să marcheze în poarta goală, prin rusul nou venit, Dorofeev, când mai erau de jucat 22 de secunde! Scor : 6-4 pentru Corona Brașov Wolves, care adună încă trei puncte importante și se pregăteste să plece în Ungaria, pentru alte 4 jocuri din Erste Liga.